Ми, українці, козацького роду

Ми, українці, козацького роду

12 жовтня 2016 року в читальному залі Криворізького технікуму НМетАУ пройшов морально-патріотичний захід «Ми, українці, козацького роду».

  

 

 В підготовці та проведенні активну участь брали працівники бібліотеки та студенти гр.МЕП-15-1\9 (кл. керівник Заболотня В.В.).  Метою заходу було:  сприяння патріотичного виховання, пробудження національної самосвідомості; виховання милосердя, чуйності до чужого болю; прищеплення інтересу до героїчного минулого держави і сьогодення, любові до Батьківщини.

 

 День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.  Це свято для всіх людей військової справи, доблесті і честі.
Воно є найдавнішим, бо захисниками були: козаки, учасники національно-визвольних рухів ХХ ст., Великої Вітчизняної війни, учасники Революції Гідності, добровольці та військові.

   

 Все частіше ми звертаємося до наших витоків: історії країни, козацької вольності, рідної мови. Звертаємося до минулого, щоб зрозуміти сучасне. Козацтво - найлегендарніше минуле українського народу, його святиня. Синонім свободи, людської і національної гідності, талановитості.

 

Козацька доба – то є світла епоха,

Коли українці орлами літали.

Нікого вони не боялись нітрохи,

Від них вороги у бою відступали.

 

Козацтво – то світла сторінка у книзі,

Що наші діди написали шаблями.

Хоч кров’ю скропилась, полита сльозами,

Та світлом Христа засіяла над нами...

 

          Захищати рідну землю – святий обов’язок чоловіків. Хоч як боліло мамине серце, а мусила вона в усі часи проводжати синів. Благословляла в поход, благала Бога, щоб сини повернулися. Як колись для козака почесним обов’язком була служба в Запорізькій Січі, так і сьогодні захищати – це почесно. Хто носить звання захисника України, уособлює всі етапи розвитку нашого славетного війська : всі, хто вів смертельний двобій із фашистом, брав участь у так званих локальних воєнних конфліктах, миротворчій діяльності, хто несе сьогодні нелегку військову службу.

 

 Подвиги захисників – це та велика і велична правда історії, яку не спотворити  і не перекреслити жодним змінам у сучасному мінливому світі.

Це постійна школа виховання молоді, яка присвятила себе військовій професії і служить справі збереження миру у своїй країні та далеко за її межами.

 

 Це взірець реального, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина, наочне свідчення єдності всіх поколінь нашого народу.

Мільйони людей вірять, що небо нашої України - матері буде мирним, адже його оберігають славні воїни, їм довіряють найдорожче, найсвітліше – мир!

 

Тримайтесь, братики! Ми з вами

У цей страшний, болючий час.

Ви стали нам захисниками,

Ми щиро молимось за вас.

Вертайтесь, ріднії, живими!

Хай янголи вас захищають,

Своїми крилами святими

Від куль ворожих закривають.

Не хочемо війни страшної!

Всі просять люди звідусіль –

Не треба люті нам чужої!

Хай в Україні буде мир!

 

Хочеться побажати захисникам української державності сили, витривалості, терпіння. Хай Пречиста Богородиця береже від чвар і розбрату та дасть мудрості, терпимості одне до одного заради майбутнього України!

 

Нехай зупиниться бій,

Ворожнеча скінчиться.

І втіляться обрії мрій

Кожного українця!