Свято вишиванки

Свято вишиванки

Свято вишиванки – міжнародне, самобутнє і самодостатнє свято, яке не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен українець одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок.

19 травня 2016 року викладачі і студенти Криворізького технікуму НМетАУ активно підключились до проведення цього свята. У кожній групі були проведені виховні заходи, прикрашені коридори та актовий зал навчального закладу. Перлиною технікуму була виставка, присвячена вишиванкам.

«Славетні люди Криворіжжя - випускники Криворізького технікуму Національної Металургійної академії України завітали на зустріч із студентами-першокурсниками...»

Місто Кривий Ріг - промисловий металургійний центр України - має багату історію та споконвічні традиції видобутку залізорудних копалин, а для студентів Криворізького технікуму Нмет АУ - металургія, як провідна галузь Криворіжжя - майбутня професія і можливо-саме життя... В народі називають наше місто трудової мужності - «сталевим серцем України» і це пояснюється багатьма факторами і причинами. Криворіжжя - один з найбагатших на корисні копалини районів України, комплексне використання яких дозволить забезпечити добробут майбутніх поколінь громадян України.

Місто має потужний гірничо-металургійний комплекс, що включає гірничо-металургійний, чотири гірничо-збагачувальні і один залізорудний комбінат, одне рудоуправління, рудоремонтні заводи та інші. Питома вага гірничо-металургійного комплексу - понад 90% загальних обсягів промислового виробництва в місті.

Професіоналізм металурга — необхідна умова та запорука подальшого високого рівня показників продукції даної галузі на внутрішньому та головне - на світовому ринку.

Спостерігається неабиякий інтерес з боку європейської спільноти до вивчення історичної спадщини регіонів промислових гігантів, а також попит на спеціалістів металургійної галузі за кордоном: залучення студентів на практику до Польщі, Франції, Німеччини тощо.

Ця задача - є актуальною і потребує уваги й в напрямку профорієнтаційної діяльності для Криворізького технікуму Національної Металургійної академії України і взагалі в металургійній галузі, адже поступове вивчення й дослідження приводить до висновку нашу молодь, що Криворіжжя - могутній, дуже багатий край, який забезпечує потреби не лише України і матиме велике майбутнє в Європі!

Стимулювання та мотивація молоді Криворізького технікуму НМет АУ досягається прикладом здобутих результатів провідних металургів Криворіжжя - зустрічі з Героями Праці, відомими людьми та Почесними громадянами міста. Залучати до написання науково-пошукових та дослідницьких робіт все більше коло студентської молоді, влаштовувати конференції, круглі столи, бесіди з переглядом фотографій, вивченням відомих постатей у металургії.

Так, 20 квітня 2016 року в рідних стінах Криворізького технікуму НМет АУ зустрілися славетні відомі випускники нашого навчального закладу із студентами-першокурсниками - майбутнім нашого міста...

Завітали Сторожук Анатолій Васильович (1944 р.н.) Герой Соціалістичної Праці . Навчався на заочному відділенні технікуму у 1970 - 1973 рр. У 1984 році присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордену Леніна та золотої медалі «Серп і молот», Медаль «Ветеран праці».

Ляшенко Олександр Іванович (1942 р. н.). Кавалер ордену Трудової Слави І-ІП ступенів. Навчався у технікумі у 1970 - 1973 рр. за спеціальністю «Виробництво сталі». Нагороджений, орденом Трудорої Слави III ст.(1974р.), Орденом Трудової Слави II ст.(1978 р.) та Орденом Трудової Слави І ст.(1984р.).

А також Владимиренко Олександр Володимирович, який має звання Героя України.

Після знайомства і невеликої розповіді про віхи свого кар'єрного росту, гості закладу запропонували студентам задати запитання, що їх зацікавили і жваво відповідали їм. Студенти отримали інформацію не лише про становлення особистості кожного із видатних металургів, а й змогли уявити перспективи власного росту в майбутньому...

Під час зустрічі обговорювалося й питання попиту на металургійні професії і залучення більшого кола студентів - першокурсників до дослідження фахового рівня видатних постатей Криворіжжя, а також і профорієнтації та рекламування серед школярів ...

Адміністрація Криворізького технікуму у складі — Сердюк Тетяна Олексіївна, Волкова Тетяна Миколаївна, Шевченко Наталія Павлівна, Покіньчереда Наталія Олександрівна та завідувачі відділень - Фараонов Віктор Петрович, Тимощук Лілія Василівна, Якушкіна Христина Анатоліївна та класні керівники груп Д-15 1/9 Кокидько Олена Олегівна, ОМТ- 15 1/9 Власова Надія Дмитрівна, МЕП-15 1/9 Заболотня Вікторія Валеріївна підтримали ініціативу видатних металургів - випускників навчального закладу, налагодити ознайомлення самими студентами з матеріалами своїх досліджень учнівської молоді шкіл та під час проведення Днів відкритих дверей можливості гідно представити розвиток своєї професії, як і в Україні так і за її межами.

Пишатися минулим, ознайомлювати із сучасним розвитком металургії та будувати міцний плацдарм для майбутнього в Європі - головне завдання студентського та викладацького колективу Криворізького технікуму НМет АУ.

Перспективами зустрічей з випускниками КТ НМет АУ та бесіди їх із студентами-першокурсниками вбачаються колективом викладачів в наступному : подолання бар'єру страху про зниження попиту на професію металурга_серед молоді, зважаючи на скорочення фахівців на підприємствах, хотілось би допомогти вирішити проблему професійної орієнтації серед учнів шкіл. В майбутньому, сподіваємось, підняти рейтинг металургії та надати значення відомому вислову «Сталевар-звучить гордо», вже не тільки в нашому місті а і в Європі. Показати приклад учням шкіл, як з імені простого робітника люди роблять кар'єру і стають відомими на Криворіжжі, Україні, а можливо і в Європі.