Новини

Річниця аварії на Чорнобильській АЕС: день пам’яті

Сьогодні, 26 квітня, 34-а річниця найбільшої техногенної катастрофи за всю історію атомної енергетики – аварії на Чорнобильській АЕС. Страшна трагедія сколихнула світ у 1986 році, але наслідки вибуху відчутні й досі.

Найвідоміша техногенна катастрофа сучасності сталася в 1 год 23 хв за київським часом. Внаслідок вибуху на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС в атмосферу було викинуто колосальні обсяги радіоактивних речовин, що назавжди змінило життя мільйонів. Працівники електростанції та пожежники отримали смертельні дози радіації, а всього, за офіційними даними, трагедія забрала життя 600 тис. осіб. Наразі територія навколо ЧАЕС в Київській і Житомирській областях, до якої входять Прип’ять і Чорнобиль, вважається зоною відчуження.

Ліквідатори аварії, що проявили героїзм і безстрашність, заслуговують вічної пам’яті і поклоніння. Саме тому у вересні 2003 року 26 квітня було оголошено Міжнародним днем ​​пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

Великдень

Шановні викладачі, студенти! Наближається свято — Великдень. У зв'язку з обмеженнями через карантин просимо Вас утриматися від відвідування храмів і відсвяткувати Великдень вдома. Уникайте скупчення людей, не прикладайтеся до ікон, не вітайтеся за руки і не обіймайтеся, вітаючи один одного, та дотримуйтесь рекомендацій Міністерства охорони здоров'я. Українці особливо шанують цей день. Проте, цьогоріч ми повинні відмовитися від цінних для нас традицій. Богослужіння ніхто не скасовує, просто просимо на час карантину не брати участі них, а долучитися до молитви онлайн. Бережіть себе та близьких і будьте здорові!

Ой ви Крути, засніжені Крути

29 січня 2020 року в коледжі пройшов виховний захід, присвячений Дню вшанування пам’яті героїв, полеглих під Крутами. Студенти першого курсу гр.ОМТ-19-1/9 – Калінчук Павло, Безсмертна Марина, Мельник Настя, Зіньковський Сергій розповіли про неймовірну відвагу та хоробрість юних курсантів, студентів і гімназистів, захисників Української держави. З великим співпереживанням студенти слухали вірші, присвячені героям Крут, які стали символом національної честі, нескореного духу нації та патріотизму у боротьбі за незалежну Україну. Присутні також ознайомились з виставкою-інсталяцією «Ой ви Крути, засніжені Крути»